Måndag 27 februari:
* Kl. 1800 Kodokan Judo.
Onsdag 1 mars:

OBS! Ingen träning på Dokan Dojo! Flyttar all träning till Mölndals Funakoshi Karateklubb.
* Kl. 19 Seminarium i Dokan Ryu Ju Jutsu på Mölndals Funakoshi Karateklubb.

Söndag 5 mars:
* Kl. 1330 Möte Instruktörer & Styrelse.
* Kl. 1500 Barngrupp avancerade & Barngruppen: WTF Taekwondo.

Måndag 30 januari:
* Kl. 1800 Tema Dokan Ryu Ju Jutsu.
Onsdag 1 februari:

* Kl. 1730 Barngrupp Sport Taekwondo.
* Kl. 1830 Tema Dokan Ryu Ju Jutsu.
Torsdag 2 februari:
* Kl. 1800 Grundkurs Idrottsskador, Västsvenska Taekwondo
Förbundet, Angereds Arena.

Fredag 3 februari:
Sista dagen för materialbeställning.
Lördag 4 februari:
* Kl. 1100 Barngrupp Sport Taekwondo.
Söndag 5 februari:
* Kl. 1345 Open mat-träning efter överenskommelse.
* Kl. 1500 Barngrupp avancerade & Barngruppen: XMA/Tricking pass.

Måndag 16 januari:
* Kl. 1800 BJJ & Newaza.
Onsdag 18 januari:
* Kl. 1730 Barngrupp Sport Ju Jutsu.
* Kl. 1830 Fighting & Sport Ju Jutsu.
* Kl. 2000 Open mat-Extrasparring inför West Fight.
Lördag 21 januari:
* Kl. 1100 Terminsstart Barngrupp avancerade & Barngruppen.


OBS! Söndag 22 januari: OBS! All träning är inställd!

Måndag 9 januari:
* Kl. 1800 Terminsstart vuxengrupp avancerad-Tema Dokan Ryu Ju Jutsu.
Onsdag 11 januari:
* Kl. 1730 Terminsstart Barngrupp Sport Ju Jutsu.
* Kl. 1830 Fighting & Sport Ju Jutsu.
* Kl. 2000 Open mat-Extrasparring inför West Fight.
Lördag 14 januari:
* Kl. 1100 Terminsstart Kadettgrupp-Tema Ju Jutsu & Judo.
Söndag 15 januari:
* Kl. 10-15 Dokan Black Belt Camp.
* Kl. 1500 Barngrupp Sport Ju Jutsu.

Måndag 12 december:
* Kl. 1800 Graderingsrepetition Dokan Ryu Ju Jutsu & WTF Taekwondo.
Onsdag 14 december:
* Kl. 1800 Graderingsrepetition Dokan Ryu Ju Jutsu.
Söndag 18 december:
Avslutning med Klubbgradering & Dangradering
Preliminärt schema:
* Kl. 11 Gradering för Barngruppen
* Kl. 12 Avslutning med fika för vuxengrupp, barngrupp och föräldrar
* Kl. 1230 Kyugradering i Dokan Ryu Ju Jutsu och Gupgradering i WTF Taekwondo.
* Kl. 1400 Dangradering Dokan Ryu Ju Jutsu, Taijutsu och WTF Taekwondo.

Visa mer

OBS! Viktiga schemaändringar denna vecka!

Måndag 5 december:
* Kl. 1800 BJJ & Newaza.
Onsdag 7 december:
* Kl. 1800 Vuxengruppen & Kadettgruppen: Graderingsrepetition Dokan Ryu Ju Jutsu & WTF Taekwondo.
Söndag 11 december:
* Kl. 1345 Månadsseminarium och Årsavslutning med Toyama Ryu Iaijutsu.
* Kl. 1500 Barngrupp avancerad: Obligatorisk provgradering!
* Kl. 1600 Barngruppen (nybörjare + gult bälte) + Knattegruppen: Obligatorisk provgradering!